Snowboard
Skate
Freeski
Bike
Girls
Novinky Novinky
SNOWgirls The Movie! SNOWgirls The Movie!
Nadpis znie jasne. A SNOWgirls...
Zvodné pohyby? Ale áno! Zvodné pohyby? Ale áno!
Nazvať Jamie Anderson paňou parkou...
Trik tip s Vanessou! Trik tip s Vanessou!
Na skate s Vanessou Torres!...
Čo tie baby chcú? Čo tie baby chcú?
Preložené z angličtiny a teda...
Yeah Zine! Yeah Zine!
Tak ako ste užívali víkend?...
Billabong Rio Pro Billabong Rio Pro
Sú to silné a šikovné...
Roxy Big Sur Roxy Big Sur
Čo to máme dnes? Roxy...
[...zobraz všetky]
Kalendár Kalendár
September 2019
PoUtStŠtPiSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Akcie pre tento týždeň:

Všetky akcie:
[...zobraz všetky]

Cieľ: Podpora slovenských dievčat v adrenalínových a freestylových športoch.

Na svedomí ho majú naše „staré“ známe - Martina Molnárová, Natália Šlepecká, Zuzana Stromková a Klaudia Medlová. Tieto najlepšie slovenské snowboardistky a freeskierky, ktoré nás reprezentujú po celom svete chcú projektom ešte viac zviditeľniť baby, ako súčasť športov, ktoré sú verejnosťou stále vnímané skôr ako typicky mužské.

 

V hlavných úlohách projektu sa predstavia:

Martina Molnárová

Študentka Ekonómie, ktorá sa venuje freestyle snowboardingu už 8 rokov. Medzi jej najväčšie úspechy patrí napríklad 1. miesto na slopestyle Donovaly v roku 2004 aj na Lords of Metal Jasná v 2008 alebo 2. miesto na slopestyle Martinské hole v 2007 aj 2009. Posledné dva roky sa sústreďujena natáčanie snowboardových videí a

fotenie.

Natália Šlepecká

Freeskierka, ktorá s lyžami precestovala Nový Zéland aj Ameriku. K jej najväčším úspechom v poslednom období patria aj 1.miesto na šúťaži Jib King Flachau 2010, 1.miesto na CzechFreeski Open 2010 aj Polish Freeskiing Open 2010 – rails alebo 1.miesto na Tipsport ski and snowboard contest Acrobatpark Štíty 2010.

Zuzana Stromková

Lyžuje už od štyroch rokov a jej  záľubou je fotografia, ktorú aj študuje. Zuzana obsadila v ostatných troch ročníkoch 1. miesto na Polish Freeski open v kategóriách Big Air aj Rails. Ďalej je tu 3. miesto na Freeski Pec pod Snežkou 2010 - Big Air , 3. miesto na Czech Freeski Open 2010 alebo 4. miesto na Nikita Chiquita Swiss tour 2010.

Klaudia Medlová

Len 16 ročná, veľmi talentovaná, freestyle snowboardistka. Víťazka Nokia snowboard X tour 2010 a teda ja celková Majsterka Slovenska vo freestyle snowboardingu za rok 2010. Okrem toho zožala Klaudia prvé úspechy už aj v zahraničí napríklad na Nikita Chiquita Europe 2009 - 1. miesto v kategórii junioriek, 3. miesto na Nikita Chiquita Swiss tour 2010 alebo 1. miesto na Burton Špindl Spring Session 2010 a zabíja ďalej.

 

O čo vlastne ide?

Baby sa snažia projektom pretlačiť nielen seba ale aj celý ženský freestyle viac do pozornosti médií. Oslovili pár ľudí a teraz sa môžeme tešiť na výstupy počas celej sezóny – foto aj video v printových ale hlavne internetových magazínoch.

Tým chcú zároveň pritiahnuť viac dievčat do zimných športov, konkrétne freeskiingu a freestyle snowboardingu. Počas sezóny budú sami organizovať aj kempy, kde sa začiatočníčky ale aj pokročilé jazdkyne budú môcť zdokonaliť vo freestyle snowboardingu a freeskiingu.

Kempy budú víkendové v PARK SNOW Donovaly počas zimnej sezóny 2010/2011. Priebeh bude dokumentovaný a materiál poslúži na videokoučing a tiež sériu krátkych dokumentov. Koučami budú okrem 4 dievčat zapojených do projektu aj ďalšie baby, aby sa zabezpečila priateľská atmosféra. Okrem základov freestylu bude možnosť zdokonaliť sa aj v technike lyžovania a snowboardingu.

Projekt slúži ako motivácia nie len pre nováčikov v oblasti, ale aj pre nich samé a verím, že sa budú snažiť ukázať to najlepšie. Projekt im zároveň umožní zúčastniť sa viacerých európskych súťaží a tým aj propagovať Slovensko v zahraničí.

 

Jednou z už spomýnaných foriem mediálnych výstupov sú pravidelné videoedity. Tie vznikajú v spolupráci s populárnou produkciou POME a tešiť sa na ne môžete každý piatok aj na našich stránkach.

Tu je prvý z nich:

 

pred 9 rokmi o 13:02, pridal: dude, kategória: Iné
prečítané: 3293 x
« predchádzajúci článok: Baby na Hoity-Toity GOS tour
» nasledujúci článok: Freeride World Tour - Chamonix
Podobné články
Žiadne podobné články
Fotogaléria k článku Projekt Snowgirls Fotogaléria