Snowboard
Skate
Freeski
Bike
Girls
Novinky Novinky
SNOWgirls The Movie! SNOWgirls The Movie!
Nadpis znie jasne. A SNOWgirls...
Zvodné pohyby? Ale áno! Zvodné pohyby? Ale áno!
Nazvať Jamie Anderson paňou parkou...
Trik tip s Vanessou! Trik tip s Vanessou!
Na skate s Vanessou Torres!...
Čo tie baby chcú? Čo tie baby chcú?
Preložené z angličtiny a teda...
Yeah Zine! Yeah Zine!
Tak ako ste užívali víkend?...
Billabong Rio Pro Billabong Rio Pro
Sú to silné a šikovné...
Roxy Big Sur Roxy Big Sur
Čo to máme dnes? Roxy...
[...zobraz všetky]
Kalendár Kalendár
September 2019
PoUtStŠtPiSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Akcie pre tento týždeň:

Všetky akcie:
[...zobraz všetky]

Pomaly ale isto sa blížia školské prázdniny, počas ktorých sa uskutočnia tri snowboarové O2 Rookie Campy. Aj na túto tému sme prehodili páv slov so slovenskou ženskou jednotkou vo freestyle snowboardingu Bašou Števulovou.

S Bášou sme s freestyle snowboardingom začínali na jednom svahu a v tú istú dobu. Teraz je z nej profesionálna jazdkyňa, ktorej fotky a meno nájdeš v mnohých svetových časákoch. Baša Števulová sa zúčastni O2 rookie campov ako inštruktorka freestyle-u, ale viac už v našom krátkom rozhovore.

Ahoj Baši, ako sa máš?

Mam sa super ako vždy. Ani by nemohlo byt lepšie. Teda mohlo keby napadlo viac snehu.

 

Tohtoročná sezóna bola dosť zakríknutá, ako si prežívala jej začiatok.

Jeseň bola fajn potom to pokračovalo zranením, takže som vymeškala Roxy Chicken Jam aj BEO a teraz zase jazdím a ide to super. Veľmi sa teším a mam veľa motivácie

 

Na začiatku sezóny k nám dorazila aj správa, že si sa stala profesionálnou súčasťou teamu slovenského mobilného operátora O2. Do akej miery ťa toto partnerstvo zasiahlo resp. aké povinnosti ti pribudli.

Spolupráci s O2 som sa veľmi potešila. Tých povinnosti mi veľa nepribudlo, keďže každého sponzora reprezentujem najlepšie ako môžem. Jediná mini povinnosť, hm vlastne povinnosťou by som to ani nenazvala. O2 organizuje 3 rookie campy na ktorých budem učiť decká freestyle a veľmi sa na to teším. Keď sme začínali my, tak takéto eventy neexistovali a museli sme sa všetko učiť sami. Takže sa teším, že môžem pomôcť.

 

Takže na O2 rookie campe budeš mať na starosti vlastnú skupinu začiatočníkov? Alebo len dievčatá?

Budem mať vlastnú skupinu. Už mi pišalo zopár ľudí, väčšinou dievčatá čo by chceli, aby som ich učila ja. Chcem si zobrať decka čo už jazdiť vedia a chcú sa učiť freestyle. Nie som inštruktor a neviem vysvetliť základy snowboardingu a učiť niekoho od začiatkov.

 

Takže budú tri O2 campy a súčasťou každého bude sobotný pretek. Prvý bude na Štrbskom plese, bude tento v niečom výnimočný? Keď nemyslím skok, ktorého výstavbu má na starosti Maťo Matys.

No bude to výnimočné už len tým, že tam budeme učiť my s Maťom, nie? hahahaha. Áno budú to 3 campy a je to rozdelene tak, aby to bolo vždy v kraji, ktorý ma prázdniny. Každá akcia bude iná a niečím výnimočná, či už to bude park alebo rôzne kapely čo tam budú hrať.

 

Jednou takou atrakciou má byť aj ďalší profi jazdec Julien Haricot, ktorý je súčasťou teamu O'neill. Stretla si sa už s týmto chalanom alebo aspoň vieš o koho ide?

Poznáme sa s Julienom osobne a hneď ako som sa dozvedela že príde tak som mu písala a môžem povedať, že sa dosť teší na Slovensko.

 

My sme ho stretli na ISPO a tiež som mal ten dojem. Čo by si na záver odkázala ľuďom čo čítaju tento rozhovor?

Určíte, aby všetci čo sa chcú priučiť niečo nové, nech prídu na Štrbské, Kubínku alebo Donovaly. Bude to stáť za to a myslime že bude veľa srandy s Maťom a so mnou :) hahaha

 

Takže každý, kto sa chystá na tieto snowboard campy, má sa na čo tešiť. Aj toto je jedna z ciest ako sa úroveň slovenského snowboardingu môže výrazne zvýšiť. Ak ťa prehovorila až teraz Baška Števulová a nemáš dostatok info o campoch klikaj tu alebo na pozvánku tu. Ak sa chceš zúčastniť len sobotných súťaží, registruj sa vopred mailom na juraj@maxmarr.sk

Text: dude

pred 10 rokmi o 08:31, pridal: dude, kategória: interview
prečítané: 3237 x
« predchádzajúci článok: Roxy Chicken Jam Europe 2010
» nasledujúci článok: Girls Camp 2010
Podobné články
Žiadne podobné články
Fotogaléria k článku Baša Števulová aj o O2 rookie campoch Fotogaléria

Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /nfsmnt/hosting1_2/8/5/85a67112-d6c1-4cd7-9c79-31fb5e978827/highfive.sk/web/fotogaleria.php on line 7