Snowboard
Skate
Freeski
Bike
Girls
Novinky Novinky
SNOWgirls The Movie! SNOWgirls The Movie!
Nadpis znie jasne. A SNOWgirls...
Zvodné pohyby? Ale áno! Zvodné pohyby? Ale áno!
Nazvať Jamie Anderson paňou parkou...
Trik tip s Vanessou! Trik tip s Vanessou!
Na skate s Vanessou Torres!...
Čo tie baby chcú? Čo tie baby chcú?
Preložené z angličtiny a teda...
Yeah Zine! Yeah Zine!
Tak ako ste užívali víkend?...
Billabong Rio Pro Billabong Rio Pro
Sú to silné a šikovné...
Roxy Big Sur Roxy Big Sur
Čo to máme dnes? Roxy...
[...zobraz všetky]
Kalendár Kalendár
Apríl 2020
PoUtStŠtPiSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Akcie pre tento týždeň:

Všetky akcie:
[...zobraz všetky]

Meno Maťa Molnárová je asi každému známe. Na scéne je už dosť dlho. Ako trávi leto, ktoré strediská odporúča, kedy sa cíti ako úplný looser a čo by odkázala dievčatám, ktoré sa snažia zbaliť snowboardistu sa však dočítate iba v nasledujúcom interview.

Ahoj Maťa, je za nami polovica leta, ako si si ho zatial užila?

Zatial som si ho užila úplne super! Išla som si zarobiť peniažky na zimu do Švajčiarska, konkrétne do mesta Basel. Je to tu fakt krásne, čisté, dokonca sme už plávali v rieke, ktorá tečie cez mesto. Je taká čistá, že si do nej ľudia z mesta chodia zaplávať cez obednú prestávku. J

 

Takže pre teba leto nie je len utrpením, kedy zarábaš na zimu…

Ja mám leto veľmi rada a užívam si ho s mojím Romankom.  Každý rok cestujeme, učíme sa jazyk, popri tom si  zarobíme dáke peniažky... Proste taká letná pohodička spojená s prácou.

 

Máš teda v lete čas aj na nejaký šport, pripravuješ sa na zimný snowboarding?

Vždycky sa cez leto veľa hýbem, takže je to v podstate taká príprava na zimu. Chodíme plávať, skákať na trampolíne, kopať si loptu, hádzať si freesby... Všetko možné. Po večeroch si robím krátky streching, aby mi nestvrdli šlachy a svaly.

 

Povedz nám viac o svojej letnej príprave. Chodíš skákať do vody alebo sa skôr pripravuješ kondične?

Skôr sa pripravujem kondične a koordinačne (na trampolínach). Skákanie do vody som skúsila prvý krát minulé leto, keďže som ho trávila na Slovensku po fakt dlhej dobe. A mne osobne sa to moc nepáči, keď mám pravdu povedať. Na rotácie cez hlavu je to dobré, ale na normálne rotácie je to fakt dosť divné, hehe. A vôbec sa necítim pohodlne v mokrej ťažkej veste, mokrých topánkach... Ale človek sa tam na druhej strane môže dosť naučiť... Ja však preferujem cez leto makať, zarábať na zimu a potom si to užiť na jeseň na ľadovci na normálnom snehu!

 

Keďže  chodíš na ľadovce, nemáš v lete asi dlhú pauzu bez snb. Kde a kedy si bola jazdiť naposledy a kam sa na jeseň chystáš?

Naposledy som bola na jarnom Dachsteine s Dudom, Jankom a Peťom. Bola fakt sranda a riadne sme si to užili! Park bol super ako vždy, počasie nám tiež celkom vyšlo, naučili sme sa dáke nové triky... Na jeseň by som chcela ísť na dlhšiu dobu na Dachstein natrénovať pre zimou dáke nové triky, rozskákať sa a tak... A možno na Hintertux s mojimi Snowgirls parťáčkami a Pome parťákmi. J

Odporúčaš tieto strediská? Ako to tam vizerá?

Tak Dachstein odporúčam fakt mega! Sú tam prekážky rôznej obtiažnosti a veľkostí. Ja osobne som sa tam naučila skoro všetky nové triky, pretože ich  môžem skúšať od najmenšieho skoku po väčší, od najmenšej bedničky po rail. Postupnosť pri učení trikov je podľa mňa mega dôležitá! Nemá zmysel skúšať veľké veci, keď nemáš zvládnuté tie základné. Potom je to veľmi rýchla cesta do nemocnice...Takže cez leto sa treba poriadne kondične a koordinačne pripraviť, zrehabilitovať telo, nabrať svalstvo (ktoré ťa ochráni pri pádoch),  zarobiť si dáky cash a na jeseň, resp. cez zimu ísť jazdiť!

 

Máš za sebou ďalšiu úspešnú sezónu, mohla by si ju v stručnosti zhrnúť?

Oki, skúsim stručne, hehe. Na jeseň 1. Snowgirls výjazd Hintertux, 2. Snowgirls výjazd Dachstein, Súťaž na Donovaloch (1. miesto), jazdenie s kamošmi (Rišom, Maťom a Miňom) len tak  pre zábavu, Snowgirls camp na Donovaloch, Horsefeathers Planai shooting so Zájom a TT, PBRJ CZ (2. miesto),  Laax PBRJ finále (moc nevyšlo, hehe), Jarný girls HF shooting v Rakúsku, Jarný Dachstein trip. To bolo tak nejak v skratke.

 

Čo v svojej doterajšej kariére považuješ za najväčší úspech?

Určite projekt Snowgirls! Ďakujem Filipovi a Pome za veľkú podporu! To, že konečne nemusím jazdiť len súťaže na to, aby ma bolo vidno, ale môžem natáčať video (čo bol vždycky môj sen).

 

Máš nejaké konkrétne ciele do ďalšej sezóny?

Naučiť sa nové triky, zajazdiť si aspoň pár dní prašanu, pokračovať v projekte Snowgirls, pridať sa k Lipstick production, s ktorými filmuje aj Baška Števulka (ak ma zoberú J), zajazdiť dáku súťaž (možno), baviť sa snowboardingom...

Máš toho veľa za sebou a veľa aj plánuješ, čo ťa na snowboardingu najviac baví a motivuje venovať sa mu a posúvať sa ďalej?

Na snowboardingu ma najviac baví učiť sa nové veci. To, že si stále pripadám ako totálny looser a viem, že sa mám  stále čo učiť. Baví ma spoznávať nové miesta, cestovať, nový ľudia, kamaráti, veľké hory, kopec srandy...

 

Viem, že ke’d si začínala so snb, dosť ti pomáhal Honza Zajíc, udržiavate si stále taký akoby coacherský vzťah, alebo je to už iba čisto kamarátske?

Hej Zájo mi v mojom snowboardingu pomohol fakt mega, za čo som mu veľmi vďačná! Či už to bol môj prvý freestyle camp (na ktorom som vďaka jeho super coachingu po prvých 3 dňoch skákala najväčší jump v parku, hehe), alebo za Horsefeathers a Nitro podporu... So Zájom sme stále dobrí kamaráti a práve jeho by som chcela zapojiť do projektu Snowgirls ako coacha pre snowboardistky... Necháme sa prekvapiť, ako to všetko vyjde. J

 

Kto ti pomáha v progrese teraz?

No v podstate nikto, čo je dosť na hovno, hehe. Niekedy mám fakt pocit, že by sa mi dáky „tréner“ zišiel! V minulosti mi dosť pomáhal Miňo Makuša, ale on už moc nejazdí... No uvidíme, možno sa to túto zimu zmení.

 

V akej „výstroji“ sa chystáš budúcu sezónu jazdiť?

Nitro woman  snowboard T1 (ktorý je super na freestyle!), viazanie Raiden ERIS a boty Nitro FAINT.

 

Jazdíš regular či goofy a ako máš nastavené viazko?

Jazdím regular a viazko mám na plus 15 a mínus 13 (tak dako, zhruba, hehe).

 

Máš nejaký vzor – obľúbeného jazdca? Prečo?

Páči sa mi ako jazdí Kimmy Fasani, Jamie Anderson a Klaudia Medlová, hehe. Pre mňa osobne je najdôležitejší štýl jazdca. Keď má jazdec pekný štýl pre mňa stačí, keď robí jednoduchšie triky ale pekne, plynulo a s prehľadom.

 

Aktívne jazdiacich dievčat na Slovensku nie je veľa, s kým najviac jazdíš?

Najviac jazdím s chlapcami. S mojími donovalskými felákmi - Rišom, Miňom a Maťom Nedorolíkom (s Popíkom už bohužiaľ nie L). No a na Snowgirls výletoch s Klaudijkou, Zuzičkou a Nankou.

 

Tento rok už budeš končiť VŠ, čo plánuješ potom? Chceš sa snb venovať aj inak ako jazdením? Myslíš, že budeš mať stále na jazdenie dosť času?

Fuuu, no uvidíme čo bude. Jazdiť chcem určite naďalej a času bude toľko, koľko si ho dokážem urobiť... A snb ma baví vo všetkých sférach. Či už je to snb business, coaching, snb modeling, hehe. Takže predpokladám, že sa mu budem venovať naďalej.

 

Jazdíš a poznáš veľa snowboardistov, tvoj priateľ je ale úplne z inej sféry… Nikdy si nechcela chodiť so snowboardistom?

Hehe, to aká otázka J Hej, keď som bola malá páčili sa mi najviac snowborďáci a skejťáci. Ale teraz som už veľká a môjho chalana ľúbim a neriešim že na snowboarde stojí tak 3-krát za zimu. Život je aj o niečom inom ako o jazdení. Roman ma podporuje v tom čo robím a to je pre mňa najdôležitejšie!

 

Je veľa dievčat, čo sa o zbalenie snowboardistov na každej afterparty pokúšajú, čo by si im poradila (odkázala)?

Kašlite na snowboardistov a užite si party! J

 

5 s highfive:

street či púder –  jasné že púder

Donovaly či Dachstein –  Dachstein

frontside či backside –  oboje

Brat Pitt alebo Wentworth Miller – Robert Rosenberg! J

halušky či pizza –  halušky!

 

Na záver by som rada poďakovala mojim sponzorom za ich podporu! Horsefeathers, Nitro, Electric, DVS a PARK SNOW  Donovaly. A tebe Jani za interview.

TEXT jane

FOTO Roman, Peter Mercel, Barbora Bedrychová, Karel Jadrníček, jane

pred 9 rokmi o 13:16, pridal: jane, kategória: interview
prečítané: 3902 x
« predchádzajúci článok: Premiéra Sugar Beat!
» nasledujúci článok: Foto like contest s Highfive.sk
Podobné články
Žiadne podobné články
Fotogaléria k článku Martina Molnárová Fotogaléria

počet fotiek: 11
Martina Molnárová Martina Molnárová Martina Molnárová Martina Molnárová Martina Molnárová Martina Molnárová Martina Molnárová Martina Molnárová Martina Molnárová Martina Molnárová Martina Molnárová
Komentáre k článku Martina Molnárová Komentáre
Zatiaľ žiadne komentáre
+ Pridaj komentár
Online hra Online hra
Skate Invaders
Najnovšie komentáre
20/5/2012 - co dodat, no...
17/5/2012 - .. Ešte raz...
15/2/2012 - ja chcem tie...
6/2/2012 - huste fotky. SHRED...
24/1/2012 - a čo sa...
Add to Google
RSS |