Snowboard
Skate
Freeski
Bike
Girls
Novinky Novinky
SNOWgirls The Movie! SNOWgirls The Movie!
Nadpis znie jasne. A SNOWgirls...
Zvodné pohyby? Ale áno! Zvodné pohyby? Ale áno!
Nazvať Jamie Anderson paňou parkou...
Trik tip s Vanessou! Trik tip s Vanessou!
Na skate s Vanessou Torres!...
Čo tie baby chcú? Čo tie baby chcú?
Preložené z angličtiny a teda...
Yeah Zine! Yeah Zine!
Tak ako ste užívali víkend?...
Billabong Rio Pro Billabong Rio Pro
Sú to silné a šikovné...
Roxy Big Sur Roxy Big Sur
Čo to máme dnes? Roxy...
[...zobraz všetky]
Kalendár Kalendár
Február 2020
PoUtStŠtPiSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Akcie pre tento týždeň:

Všetky akcie:
[...zobraz všetky]

19. – 21. marec 2010 Geilo, Nórsko

 

Je piatok 19. marca 2010. Cesta vlakom z hlavného mesta Nórska Osla do Geilo cez nádherné hory ma skvelo naladila na začínajúci víkend. Okolo sa pomaly otvárali dychberúce výhľady na nórske pohoria a fjordy. Keď som prišla do Geilo, dokonca sa ukázalo aj jarné slniečko, ktoré zalialo stredisko a roztápalo snech na strechách. Odborník na všetko ohľadne snowboardingu v Geilo, lokál Rune ma vyzdvihol na stanici a zobral ma k tradičným nórskym „cabins“, ktoré pripravil pre celú armádu dievčat prichádzajúcich na contest.

Po rýchlom ubytovaní sme sa všetci stretli pri večeri v lokálnej pizzérii, kde zároveň prebiehala aj registrácia. Dievčatá dostali tašky plné darčekov od Nikity a ostatných sponzorov, najedli sme sa a so spokojným úsmevom na tvári sme mohli ísť spať. Chystala sa predsa na nás sobota plná akcie. Husto snežilo a tak každý zaspával s prekríženými prstami pre slnečný event.

V deň eventu sme sa prebudili do brutálneho sunshinu. Raňajky o 8:30 v chate neďaleko vlekov a potom už šupy-lupy do parku trénovať. Sneh bol svelý a park samozrejme super shapenutý. Trať sa skladala z lomenej bedne, C-éčkovej bedne, rovného railu, troch skokov a jibu na konci.

Zatiaľ čo realizačný team Nikity rozvešal bannery, postavil stany a slnečníky, dievčatá sa spoznávali s traťou. Slnko svietilo, DJ zabíjal a vo vzduchu vyselo očakávanie.

Po nejakom tom tréningu nastal čas nakopnúť samotný pretek. Na štarte stálo 40 dievčat, pripravených vydať zo seba maximum. Cecilia Larsen a Thea Stenshagen, baby z Nikity teamu rozhodovali o tom, kto postúpi do finále. Spolu so skúsenými jazdkyňami zabíjali aj juniorky a všetci si to užívali naplno. Do finále, ktoré malo prebehnúť po krátkej obednej pauze sa prebojovalo 15 najlepších dievčat. Vydeli sme BS 3, FS 5 a switch BS 1 v podaní Diny Treland, BS 3, indy grab a BS 540 od Anette Bandidos Andersen a switch BS 180, FS 360 a BS 360 od Malin Johansson. Nakoniec to však bola Dina, ktorá vyhrala jackpot so svojou širokou paletou trikov a temným štýlom.

 

Celkové výsledky vyzerali takto:

1. Dina Treland

2. Anette Bandidos Andersen

3. Malin Johansson

4. Hanne Kauko

5. Silje Johnsen

6. Martina Nicile Naess

7. Erika Kolbert

8. Alexandra Unger

9. Christina Kolbu

10. Emilie Wilberg

Za najlepšiu juniorku bola vyhlásená Emilie Wilberg a cenu za Best Trick si odniesla Anette Bandidos Andersen.

Vyťažené baby ako sú Dina a Anette, ktoré sa umiestnili na 1. a 2. mieste, už bohužiaľ mali program na 10. apríla kedy sa konala Nikita Chickita Europe, a preto divokú kartu do Serfaus získala tretia v poradí, Malin Johansson zo Švédska. Lístok si určite zaslúžila pretože bodové výsledky v prvej troke boli naozaj tesné. Takže gratulujeme Malin !

Deň sme zakončili v Runovom novom boardshope v Geilo. Na jeho dvore sme si spravili ešte malý rail jam a vo vnútri sme našli skateovú mini-rampu. Super! A po dni plnom fyzickej námahy sme potrápili ešte aj mozgy v malom kvíze. Ako som už spomínala, dievčatá na akcii bývali v chatkách – „cabins“. V každej ich bolo 7, tieto skupiny proti sebe súťažili a víťazky si odniesli tašku plnú sladkých šmakov.

A tu sú vysledky rail jamu:

1. Dina Treland

2. Louise Blanc

3. Hanne Kauko

4. Thea Stenshagen

5. Gro Engebakken

 

Po odovzdaní cien, photoshootingu a vyčerpaní veľkého poháru našej energie bolo v autobuse, ktorý nás viezol k ubytovaniu vidieť len úsmevy a ružové líca. Ako hovorí Ice Cube: it was a good day!

Víkend plný zábavy sme zakončili v nedeľu malou foto-session. Pri tom sa grilovalo, guľovalo a zabávalo. Všetky dievčatá si proste odniesli množstvo zážitkov a našli nových priateľov.

 

Na záver by Nikita chcela poďakovať špeciálne Response Crew (Pål Wahl, Ailin Hårklau, Hege Ringard, Kent Willy Nilsen) a fotografom - Remy Eik z Playboard Norway mag a Otto Alsaker Prestmo, ako aj Rune zo Snowboardtrener.no. Potom tiež Electric a Aeriel Seven za ceny, mediálnemu partnerovi Playboard, Coca Cola za drinky a Geilolia za fantastický park. Samozrejme nesmieme zabudnúť na všetky úžasné dievčatá, ktoré sa eventu zúčastnili!

 

Už teraz sa teším na budúci ročník!

Pia

 

text: Pia Kaipainen

preklad: jane

foto: Otto Alsaker Prestmo

pred 10 rokmi o 22:50, pridal: jane, kategória: Report
prečítané: 2016 x
« predchádzajúci článok: Girls Camp 2010
» nasledujúci článok: Les Ettes – Look Great, Smell Great!
Podobné články
girls-power: Nikita Chickita Europe 09 - 30. apríla 2009
Fotogaléria k článku Spomienky na NIKITA CHICKITA 2010 časť 1. – Škandinávia Fotogaléria

počet fotiek: 11
Spomienky na NIKITA CHICKITA 2010 časť 1. – Škandinávia Spomienky na NIKITA CHICKITA 2010 časť 1. – Škandinávia Spomienky na NIKITA CHICKITA 2010 časť 1. – Škandinávia Spomienky na NIKITA CHICKITA 2010 časť 1. – Škandinávia Spomienky na NIKITA CHICKITA 2010 časť 1. – Škandinávia Spomienky na NIKITA CHICKITA 2010 časť 1. – Škandinávia Spomienky na NIKITA CHICKITA 2010 časť 1. – Škandinávia Spomienky na NIKITA CHICKITA 2010 časť 1. – Škandinávia Spomienky na NIKITA CHICKITA 2010 časť 1. – Škandinávia Spomienky na NIKITA CHICKITA 2010 časť 1. – Škandinávia Spomienky na NIKITA CHICKITA 2010 časť 1. – Škandinávia
Komentáre k článku Spomienky na NIKITA CHICKITA 2010 časť 1. – Škandinávia Komentáre
Zatiaľ žiadne komentáre
+ Pridaj komentár
Online hra Online hra
Skate Invaders
Najnovšie komentáre
20/5/2012 - co dodat, no...
17/5/2012 - .. Ešte raz...
15/2/2012 - ja chcem tie...
6/2/2012 - huste fotky. SHRED...
24/1/2012 - a čo sa...
Add to Google
RSS |