Snowboard
Skate
Freeski
Bike
Girls
Novinky Novinky
SNOWgirls The Movie! SNOWgirls The Movie!
Nadpis znie jasne. A SNOWgirls...
Zvodné pohyby? Ale áno! Zvodné pohyby? Ale áno!
Nazvať Jamie Anderson paňou parkou...
Trik tip s Vanessou! Trik tip s Vanessou!
Na skate s Vanessou Torres!...
Čo tie baby chcú? Čo tie baby chcú?
Preložené z angličtiny a teda...
Yeah Zine! Yeah Zine!
Tak ako ste užívali víkend?...
Billabong Rio Pro Billabong Rio Pro
Sú to silné a šikovné...
Roxy Big Sur Roxy Big Sur
Čo to máme dnes? Roxy...
[...zobraz všetky]
Kalendár Kalendár
Február 2020
PoUtStŠtPiSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Akcie pre tento týždeň:

Všetky akcie:
[...zobraz všetky]

Po troch ročníkoch plných akcie a adrenalínu prichádza Freeride World Tour 2011 a má opäť niečo nové a lepšie

Kto by nevedel čo Freeride World Tour je, tak ako z názvu vyplíva, ide o tour, ktorá má niekoľko zastávok po tých najvyhľadávanejších freerideových zónach na svete a jazdia v nej snowboardisti aj freeskieri. Tí, ktorí počas tour pozbierajú najviac bodov, sa nakoniec budú môcť pýšiť titulom World Freeride Champion 2011.

Prvá tohtoročná zastávka bola 23. januára vo francúzskom Chamonix, na úpätí masívneho Mont-Blancu. Ženskú snowboardovú kategóriu vyhrala Anne-Flore Marxer, ktorá sa s nami podelila o svoje zážitky…

 

„Hello everybody,

Minulú zimu som si naozaj užila jazdenie na King of the Hill, tak ma napadlo, že by bolo dobré čeknúť Freeride World Tour. S trochou šťastia som dostala divokú kartu pre zastávku v Chamonix-e. Bol to naozaj cool víkend, baby boli zlaté a výborne sme sa spolu zabavili. Pred súťažou som bola dosť nervózna, a hlavne mi chýbalo veľa hodín spánku. Snehové podmienky neboli najlepšie starosti mi robil aj môj slabý členok, ktorý som si zranila pár dní pred súťažou. V Chamonix neboli dobré podmienky pre uskutočnenie preteku, ale organizátor našiel vhodnejšie podmienky v Taliansku, hneď na druhej strane tunela.

Celá myšlienka preteku bola trochu iná než som bola zvyknutá. Prvý deň sme jazdili niekoľko svahov, testovali lavínové vysielačky, spravili pár rozhovorov a nakoniec sme si obzreli aj fotky zo steny, ktorú sme mali jazdiť.

Druhý deň sme išli do Courmayer, obhliadnuť miesto preteku. Po 40 minútovej jazde autobusom, 4 lanovkách, 2 strastiplných traverzoch a troche šlapania sme sa nakoniec dostali k cieľu. Sneh nebol nič extra. Ľadové plochy sa striedali so sypkým snehom so škrupinou na povrchu…

V každom prípade sneh vyzeral trochu lepšie na tejto severnej strane kde mal závod prebiehať. Snažila som sa nájsť čo najlepšiu lajnu. Rozhodla som sa pre pomerne  jednoduchú lajnu, kde nebolo príliš veľa dropov, zato mi umožnila dokonale si užiť prašan J. Bola to zábavička, keď sme s Aline zistili, že sme si zvolili rovnakú trasu, bolo skvelé mať ju hore so mnou, každopádne to bola väčšia zábava.

Nasledoval deň D, organizácia bola v normále, cesta autobusom, meeting v reštaurácii, helikoptéra, súťaž. Kým som neprišla na štart bola som trochu nervózna, no jazda bola ako každá iná a hlavne som mala dosť bezpečnú trasu. Ženy jazdili až po mužoch, čo znamenalo, že trasy už boli dosť rozjazdené. Rovnako na tom bola aj moja lajna. Mala som na pláne dať si poriadny powder slash, alebo tzv. vejár, method na vankúšoch a ešte jeden slash, no kôli koľajám som si to moc neužila a skoro som narazila do jednej zo skál. Keď som nabrala trochu rýchlosť inšpirovala som sa technikou Xaviera Delerue, ktorá mu pomohla zvládnuť rýchlosť v zlom snehu, obe ruky hore a snažiť sa udržať rovnováhu vďaka vetru. Haho, pravdepodobne to vyzeralo dosť hlúpo J

Bola som fakt nadšená, že som konečne jazdila túto horu, premýšľala a rozprávala som o nej dosť dlho. Nanešťastie aj ostatné baby sa stretli s vyjazdenými kolajami, skalami a malými lavínami, čo ma dostalo do výhody. Bola som úplne ohromená keď som videla ako si to jazdili lyžiarky, Marja a Angel proste zabili.

V tento deň som mala narodeniny a keď sme sa dostali späť do Chamonix, rišli za mnou aj moji dvaja najlepší kamaráti oslavovať víťazstvo aj narodeniny, bola to párty ako sa patrí, každý tancoval, smial sa… Musím priznať, že som sa riadne zabávala a nakoniec som ešte každému kreslila na tvár fúzy… zábava!

Ďakujem Freeride World Tour, Swatch a Chamonix za organizáciu tohto preteku! Ďalej všetkým, ktorí sa postarali o to, že tu nikdy nebola nuda!

Ak by prize Money pre dievčatá boli trochu lepšie, rada by som sa zúčastnila aj na ďalších zástavkach tejto tour J

Výsledky:

Ski muži

1. AURELIEN DUCROZ - FRA

2. ADRIEN COIRIER - FRA

3. REINE BARKERED - SWE

 

Ski ženy

1. ANGEL COLLINSON - USA

2. MARJA PERSSON - SWE

3. JANETTE HARGIN - SWE

 

SNB muži

1. XAVIER DE LE RUE - FRA

2. JONATHAN CHARLET - FRA

3. AURELIEN ROUTENS - FRA

 

SNB ženy

1. ANNE‐FLORE MARXER - FRA/CH

2. URSULA WOHLSCHLAGER - AUT

3. NATHALIE ZENKLUSEN – SUI

 

text Anne-Flore Marxer

preklad Sára

foto J. Bernard, D. Daher, C. Margot

pred 9 rokmi o 08:09, pridal: jane, kategória: Report
prečítané: 2111 x
« predchádzajúci článok: Projekt Snowgirls
» nasledujúci článok: Roxy SNOWgirls camp
Podobné články
Žiadne podobné články
Fotogaléria k článku Freeride World Tour - Chamonix Fotogaléria

počet fotiek: 23
Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix Freeride World Tour - Chamonix
Komentáre k článku Freeride World Tour - Chamonix Komentáre
Zatiaľ žiadne komentáre
+ Pridaj komentár
Online hra Online hra
Skate Invaders
Najnovšie komentáre
20/5/2012 - co dodat, no...
17/5/2012 - .. Ešte raz...
15/2/2012 - ja chcem tie...
6/2/2012 - huste fotky. SHRED...
24/1/2012 - a čo sa...
Add to Google
RSS |