Snowboard
Skate
Freeski
Bike
Girls
Novinky Novinky
6 Pack #2 - Tomáš Hofbauer 6 Pack #2 - Tomáš Hofbauer
Tomáš nám poslal zas niečo...
Tomáš Hofbauer 10 tricks Tomáš Hofbauer 10 tricks
V novom nitrianskom skateparku je...
Back to skateboarding Back to skateboarding
Kým začne škola je toho...
NewSpirit.sk SK8Camp 2012 – Leszno, Poľsko NewSpirit.sk SK8Camp 2012 – Leszno, Poľsko
Miesto: Leszno skateplaza – Leszno,...
Výsledky Mystic Sk8 Cup 2012 Výsledky Mystic Sk8 Cup 2012
Víťazstvo vo všetkých disciplínach putuje...
Mystic skate cup - Priamy prenos aj so slovákmi Mystic skate cup - Priamy prenos aj so slovákmi
Po včerajších eliminačných jazdách sa...
Yní víkend sk8 contest 2012! Yní víkend sk8 contest 2012!
Opäť v Banskej Bystrici, opäť...
[...zobraz všetky]
Kalendár Kalendár
Apríl 2019
PoUtStŠtPiSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Akcie pre tento týždeň:

Všetky akcie:
[...zobraz všetky]
Martinský skate park je oficiálne otvorený. Máme za sebou prvé preteky, prvé ocenenia, prvé mega tricky, ale aj prvé zranenia.
V sobotu 2.5. prišli do Martina jazdci zo všetkých strán. Mesto ešte nezažilo toľko dobrých jazdcov pokope. Braňo Mrváň, Peťko Mercell, Rišo Tury, Matúš Gajdoš, Miro šváb Bodiš, Janko Mihala, Smrťák a mnoho ďalších. Počasie ráno nebolo ideálne inak by určite prišlo ešte viac riderov.

Po nehoráznom exhibičnom náklade bike-rov, prevažne chalanov z Čiech na čele s Davidom Janáčom a tiež slovenským zástupcom Filipom Janíkom, prišiel na rad príhovor primátora mesta Martin, Andreja Hrnčiara a následne symbolické otvorenie skateboard parku Martin. Symbolické preto, lebo z prejazdu samotného primátora cez park na skateboarde vzišlo len spustenie skateboardu z pyramídy.

Po rade oficiálnych ceremónií doprevádzaných médiami, prišiel rad aj na samotných skateboardistov a začal sa jazdiť plánovaný contest. Ten sa udial za podpory niektorých partnerov na čele so značkou LOVE, tiež e-shopom radicalshop.sk a miestnym skateshopom New Spirit, ktorý sa už od svojho vzniku snaží aktívne podporovať martinský skateboarding, tiež v martine slávne Amfiko a Max šport.

Zaregistrovalo sa 25 riderov od Bratislavy až po Košice. Plán 90 minútového jamu sa zmenil na cca 45 min a na vybranie 10 najlepších. Tí sa rozdelili do dvoch skupín po päť jazdcov a každá skupina jazdila 10 minútový jam. Ale ani to rozhodcom neuľahčilo rozhodovanie. Mercell, Gajdoš, Mrváň, Mihala, Daboczi, Moravčik, Rizman, Śváb, Turý a Židek. Títo chalani ukazovali svoje skateboardové umenie a privádzali ľudí do šialenstva. Ani toto však rozhodcom 100% poradie neprezradilo. A tak vybrali šiestich do super finále, kde mal každý na 1 minútu skate park pre seba. Tu šla karta takmer všetkým. Podľa rozhodcov najviac Rišovi Turému, ktorý dal napr. flip 50-50, feeble to 5-0, a tak prvé miesto poputovalo do Košíc. Druhé miesto si zaslúžil Janko Mihala a tretie Peter Mercell. Na chalanoch bolo vidno, že patria k slovenskej skate elite.

Po guľáši a po pivku si chalani povedali ešte o best trick na jednej prekážke. Tou sa stali proti sebe postavené 2 skočky, na ktorých sa začalo blázniť. Najviac to hrotil Matúš Gajdoš, ktorý sa snažil preletieť až za dopad s bs 180, ale nešťastne mu podšmyklo skate a odnieslo si to rameno s prívlastkom, vykĺbené. Zlomiť dosku pri double flipe sa poradilo Braňovi Moravčíkovi. Na šťastie doska s rotáciou BS/FS flip s obrovských výšok vydržala Aďovi Krnáčovy, za čo si odniesol meno v kolonke best trick.

Výsledky:

1. Rišo Turý KE (Fomoo, streetmarket, KZN skateshop)
2. Janko Mihala NM (Quik, Jart, Iron, Park77)
3. Peťko Mercell ZV (X-ray, Jart, Iron)
4. Matej Rizman MT (Mada, Highfive.sk)
5. Braňo Mrváň Madunice ( Kill, Analog, Gravis, Park77)
6. Jakub Židek BA ( Highfive.sk)

Najmladší talent: Domijnik Eperješi

Najlepší nesponzorovaný: Braňo Moravčík


Skvelý ďeň, kopa priateľov, pekné počasie/baby, skate. Tí čo neboli nevedia. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí pomohli, jazdcom že prišli a ukázali a nazáver aj divákom.

Text: LPJ
Foto: MI$O, Jane

pred 10 rokmi o 17:12, pridal: LPJ, kategória: Report
prečítané: 3655 x
« predchádzajúci článok: Májová session 2009
» nasledujúci článok: és GAME OF S.K.A.T.E 2009
Podobné články
pozvanka: Otvorenie skateparku v Martine - 24. apríla 2009
Fotogaléria k článku Otvorenie skateparku v Martine. Fotogaléria

počet fotiek: 61
Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine. Otvorenie skateparku v Martine.
Komentáre k článku Otvorenie skateparku v Martine. Komentáre
Zatiaľ žiadne komentáre
+ Pridaj komentár
Online hra Online hra
Skate Invaders
Najnovšie komentáre
29/10/2018 - toto
29/10/2018 - dfgdfg
21/2/2015 - si sperma michal!
28/1/2013 - šupa aspon nejaky...
28/8/2012 - Medaily su namakane!
Add to Google
RSS |