Snowboard
Skate
Freeski
Bike
Girls
Novinky Novinky
Monster energy rozdáva oblečenie Monster energy rozdáva oblečenie
Veľa fanúškov má záujem o...
Cez víkend aj testovanie K2 dosiek na Štrbskom Plese Cez víkend aj testovanie K2 dosiek na Štrbskom Plese
Pri príležitosti finálového eventu SAS...
Výsledky Subaru Big Air v meste 2013 Výsledky Subaru Big Air v meste 2013
V Kremnici sa odskákal SUBARU...
[...zobraz všetky]
Kalendár Kalendár
Apríl 2020
PoUtStŠtPiSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Akcie pre tento týždeň:

Všetky akcie:
[...zobraz všetky]

Filmový festival o dobrodružstve, divokej prírode, extrémnych športoch a zážitkoch je opäť na Slovensku. Vo viac ako 40 mestách.

 

Od Malaciek až po Veľké Kapušany, počas celého novembra si môžete pozrieť tie najlepšie cestovateľské a outdoorové filmy z celého sveta! To všetko by nebolo možné bez podpory sponzorov a partnerov a obzvlášť hlavného spoluorganizátora, ktorým je NATIONAL GEOGRAPHIC Česko.

 

V sobotu 24.11.2012 od 18:00 sa v bare Museum, budova Slovenského Národného múzea v Martine, uskutoční filmový festival outdoorových filmov s názvom Expedičná kamera.

Na všetkých návštevníkov festivalu čaká celovečerné pásmo špičkových filmov o dobrodružných expedíciách, odvážnych  horolezeckých výstupoch často až za hranicou ľudských možností, o putovaní po Číne i po stopách obávaného dobyvateľa Džingischána, o prekonaní 1200 km arktickej pustatiny plnej nástrah či ďalší sprievodný  program ako prednášky, výstavy či koncerty. Pre festival Expedičná kamera organizátori starostlivo vyberali to najlepšie, takže máte istotu, že uvidíte naozaj výborné filmy a na svoje si tak určite príde každý milovník outdooru.

Festival by sa nezaobišiel bez podpory našich partnerov: HUDY Sport, CK Livingstone, Kofola, Norskamoda.cz, Švýcarsko, Medzinárodný festival horských filmov POPRAD ako i mediálnych partnerov: Hiking.sk, Paseo Group, Outdoorfilmy.sk, Ephoto.sk, Pohora.cz.

 

Podrobný program a ďalšie informácie o festivale rovnako ako zoznam miest, v ktorých bude premietanie prebiehať, nájdete na stránke festivalu.

 

A na aké filmy sa môžete tešiť?

 

COLD – CHLAD

USA, 19 min.,  Réžia:  Anson Fogel,  ocenenie: hlavná cena Grand Prize na festivale BANFF

Cold, je príbeh o unikátnom zimnom výstupe Coryho Richardsa a jeho partnerov, horolezcov svetovej špičky, Simona Mora a Denisa Urubka, na osemtisícovku Gasherbrum II. Uvidíte natáčanie vo veľmi náročných prírodných podmienkach, film plný zvratov a prekvapení. Tento film si žiadny milovník hôr nemôže nechať ujsť!

 

VO VLČEJ KOŽI PO STOPÁCH DŽINGISCHÁNA

Austrália, 43 min., réžia: Tim Cope, ocenenie: MHFF - najlepší cestopisný film

Na konskom chrbte putujte z Mongolska cez strednú Áziu až do Európy, rovnakou cestou, ktorou kedysi prechádzali bojové hordy najväčšieho dobyvateľa všetkých čias, Džingischána.

 

BOD, ODKIAĽ NIET NÁVRATU

USA, 24 min., kamera a produkcia: Wade Johnson a Peter Mortimer, ocenenie: MHFF – zvláštna cena poroty

Špičkoví horolezci sa vydávajú na nezlezený vrchol vo východnom Tibete. Poctivo sa pripravujú, študujú mapy, tvrdo na sebe „makajú“, ale všetko sa rozhodne vždy až namieste. Aj keď urobíte všetko správne, je to nakoniec sila prírody, ktorá rozhoduje o úspechu či neúspechu, o živote či smrti. Ako to bude v tomto prípade?

 

NAJDLHŠIA CESTA

Nemecko, 5 min., réžia: Christoph Rehage

Koľko kilometrov sa dá prejsť po svojich v Číne? Viac ako meria Veľký čínsky múr? Ako takáto cesta zmení človeka po psychickej či fyzickej stránke? Odpovede nielen na tieto otázky sa dozviete pri sledovaní tohto krátkeho snímku.

 

OBETA GANÉŠOVI

Francúzsko, 15 min., réžia: Vladimir Cellier, Julien Nadiras, ocenenie: MFHF – najlepší horolezecký film

Partia mladých horolezcov, ktorí sa lezením naozaj bavia, sa vydáva do Badami v Indii, aby tu otestovali svoje lezecké schopnosti. Ak chcete zažiť atmosféru strednej Indie na vlastnej koži, príďte si pozrieť úžasný príbeh o prvom výstupe na "Ganesh", 8b +, ktorý navyše skvelo dopĺňa výborná hudba.

 

ČO SA STALO NA OSTROVE PAM

Poľsko, 30 min., réžia: Eliza Kubarska, ocenenie: MHFF - hlavná kategória festivalu

Vylezte s poľskou dvojicou na najvyšší pobrežný útes na svete. 1500 m vysoká kolmá stena v Grónsku! A jediná možnosť ako sa k nej dostať je na morskom kajaku - pomedzi ľadové kryhy.

 

BAFFIN BABES

Norsko, Kanada, 28 min., réžia: Baffin Babes, ocenenie: najlepší  dobrodružný film – ShAFF 2011

BONUSOVÝ FILM

Najdlhšia lyžiarska, navyše čisto dámska expedícia: 1200 km cez arktickú pustatinu, pozdĺž ostrova Baffin. Nie je to práve prechádzka ružovou záhradou, pokiaľ vezmeme do úvahy 100 kilogramov nákladu na saniach, teploty okolo -40 stupňov a všade naokolo polárne medvede.

 

Začiatok akcie je od 18:00

Vstupné : 3€

pred 8 rokmi o 20:09, pridal: jane
prečítané: 2049 x
« predchádzajúca novinka: Movember s Horsefeathers
» nasledujúca novinka: Big Air v Meste Kremnica aj v roku 2013
Fotogaléria k novinke Filmový festival EXPEDIČNÁ KAMERA Fotogaléria

počet fotiek: 1
Filmový festival EXPEDIČNÁ KAMERA
Komentáre k novinke Filmový festival EXPEDIČNÁ KAMERA Komentáre
Zatiaľ žiadne komentáre
+ Pridaj komentár
Online hra Online hra
Skate Invaders
Najnovšie komentáre
7/9/2013 - RAY napísal: D... deň,...
7/8/2013 - budem velmi rad...
9/6/2013 - velmi pekna stranka
9/6/2013 - velmi pekna stranka
12/3/2013 - Vieme
Add to Google
RSS |